2010 m. kovo 28 d., sekmadienis
Burokėlių traškučiai
Blyneliai su obuoliais
2 obuolių
1 kiaušinio
1 a. š. tarkuotų apelsinų žievelių
400 ml miltų
250 ml pieno
60 ml cukraus
1 / 4 a. š. druskos
2 a. š. vanilės ekstrakto
1 v. š. kepimo miltelių
augalinio aliejaus
cukraus pudros
Dideliame dubenyje suplakite kiaušinį, pieną, cukrų, druską, tarkuotas apelsinų žieveles ir vanilę. Įsijokite miltus sumaišytus su kepimo milteliais. Gerai išmaišykite tešlą, tačiau nepermaišykite.
Obuolius nulupkite, supjaustykite 1 cm. storio griežinėliais ir išimkite sėklalizdžius. Griežinėlius mirkykite į tešlą ir dėkite į gerai įkaitintą aliejų. Kepkite, kol gražiai pagels - apie 3 min. Iškepusius obuolius padėkite ant popierinės servetėlės, kad ši sugertų riebalus, apibarstykite cukraus pudra.
Tiesa, man prireikė 4 obuolių :).
Raigardas Tautkus ir Kauno šampaninis choras - Libertango
Superinis pasirodymas vakar buvo. Labai myliu Astorą Piazzollą, o dar su tokia ugnele..
2010 m. kovo 21 d., sekmadienis
Vaikų darbeliai
2010 m. kovo 18 d., ketvirtadienis
Karštos salierų salotos
2010 m. kovo 17 d., trečiadienis
Salotos su keptomis daržovėmis
2010 m. kovo 15 d., pirmadienis
Svogūninis pabaisiukas
2010 m. kovo 14 d., sekmadienis
The Blind Side
Kazimiero mugė Kaune
2010 m. kovo 13 d., šeštadienis
Picos vyniotinis
Varškės apkepo su kefyru receptas
Šiandien kepiau varškės apkepą – puikiai gavosi, todėl įsimetu receptą, kad nepamirščiau kaip tiksliai dariau. Apkepas gavosi purus purutėlis, minkštutis ir tirpstantis burnoje. Valgėme su atšildyto šviežiom braškėm.
750 g Dvaro 9 proc. varškės (sufasuotos po 0,5 kg)
4 kiaušiniai
¾ stiklinės kefyro
4/5 stiklinės cukraus ir tiek pat Extra miltų
1 šaukštas kepimo miltelių
¼ stiklinės graikinių riešutų aliejaus
Keli lašeliai vanilės esencijos
Pora saujų šviesių razinų (jas užpyliau verdančiu vandeniu, kad išbrinkų, po to nukošiau ir sumaišiau su dideliu šaukštu extra miltų)
Viską, išskyrus razinas, sudedam į kombainą ir gerai išsukam su peilio antgaliu. Po to šaukštu įmaišom razinas. Dedame į riebalais išteptą kepimo formą (mano keramikinė) ir kepam 170 laipsnių apie 1 val. Pagaliuku patikrinam, ar vidus jau sausas.
2010 m. kovo 11 d., ketvirtadienis
Bandelės iš Sonatinos blogo
Štai receptas:
Burokėlių sriuba
Burokėlių sriuba mano gyvenime turi didelę prasmę. Ne ne, jokių ypatingų įvykių su ja susijusių nėra. Tiesiog aš ją labai mėgstu ir karts nuo karto prisiminusi, kad senokai ją valgiau, pajuntu tuštumą gyvenime J Tada bėgu jos virti, ar šiaip kur užkasti, kur skaniai verda, pvz. Radharanėje... Aišku burokėlių mėgimas man atėjo su metais, savęs vaiko draugaujančio su burokėliais aš nepamenu, nors mano mažoji kažkodėl juos labai mėgsta dabar, kai jai tik 6. Tinka jai ir sriuba, ir burokėlių mišrainė su majonezu ir šiaip tarkuoti burokėliai su citrinos sultimis, aliejuku ir ciut smulkiai pjaustyto svogūno. Ną ka čia dar pagiedojus apie tuos burokėlius.. Gėris ir tiek J. Tiesa, labai patiko iš Beatos Nicholson išmoktas derinys – burokėliai su avokadu. Labai dera viens su kitu. O šiandien nepriklausomybės dieną viriau burokėlių sriubytę, kuri man puikiai pavyko ir aš ją pasimėgaudama suvalgiau tyloje ir ramybėje (vaikai išėjo žiūrėti šventinių renginių – jėga!). Dar kildinu tešlą picai ir tešlą bandelėms, visa tai bus vakarop.
Sriubytei:
2 virti burokėliai
Pora saujų virtų pupelių (bet kokių, pas mane šįkart buvo raudonos)
1 nemažas svogūnas
1 morka
1 saliero kotas
2dideli šaukštai pomidorų padažo
2 bulvės
Kuminas, sambar masala
Pora šaukštų aliejaus kepimui
Druska, pipirai
Pagardinimui: džiovinta/šviežia gelsvė ir grietinė
Svogūną smulkiai supjaustome ir kepiname su prieskoniais (kuminu ir masala). Trečdalį morkos smulkiai sutarkuojame ir dedame pas svogūnus, likusią dalį supjaustome kubeliais ir dedame į puodą su vandeniu. Ten pat sudedame bulvę kubeliais, saliero kotą gabaliukais. Kol bulvės-morkos-salieras verda, svogūnai-morkos kepa susitarkuojame burokėlius smulkia tarka ir sumaišome su pomidorų padažu. Į verdančias daržoves sudedame kepintas daržoves ir paliekame virti, kol viskas suminkštės (15-20 min.). Tada sudedame burokėlius, pupeles, druską, pipirus. Išmaišome, užverdame ir ragaujame. Jei reikia, dar pasūdome ar papipiriname. Kai supilstome į lėkštes, ant viršaus beriame gelsvės ir dedame šaukštą grietinės. Dar juodos duonos riekę ir viskas, geresnių pietų nereikia J Aj dar šaunu būtų užsigerti vyneliu... Bet šiandien tiek to, gal dar vairuosiu J
Tiesa, burokėliai ir kuminas – na nerealiai gera pora! Be to, esu ragavus variantą, kai į burokėlių sriuba pila kokosų pieno – labai patiko, bet bijau, kad mano šeimynykščiai nesuprastu, tai ir nepuoliau visos skardinės atidarinėti tik dėl savęs.