2015 m. rugsėjo 29 d., antradienis

Vinalia Rustica 2015 Monte Pacyje

Šventei praėjus, mano emocijoms susigulėjus, noriu pasidalinti savo vienu geriausių pastarojo pusmečio savaitgaliu. Gerumas prasidėjo nuo puikaus rugsėjo 12-osios penktadienio vakaro ir sklandžiai perėjo į šeštadienio vakarą, apie kurį istorija nutyli, nes per gera pasakoti, o ir kaži ar pasikartos. Užtat penktadienį galima išnagrinėti išsamiau.Minėto penktadienio savaitė prasidėjo nuo to, kad akys užkliuvo už renginio Monte Pacyje – Vinalia Rustica. Pagalvojau, kad būtų puiku ir užmiršau, užpulta darbų. Bet kartais būna labai puikių staigmenų - po dienos kitos gavau ir pakvietimą apsilankyti. Och, na kas be ko juo ir pasinaudojau su brangia retai matoma drauge. Tad kompanija jau aišku, kad buvo puiki, nuotaika irgi, tereikėjo tik sulaukti renginio. Oras buvo šiltas, kad ir rudenėjantis, bet jaukus ir sausas. Renginys – jau antrus metus vykstanti šventė apie vyną ir maistą Pažaislio vienuolyno komplekse įsikūrusiame restorane Monte Pacis. Jame dalyvavo vyno importuotojai „Amka”, „Filipopolis”, „Eugesta“, „Vyno guru”, gamintojai „Sakiškių alus“, „Sušvės midus“, „Gerėja sūris“, „Obuolių namai“.

Karietų aikštėje sustatyti stalai su įvairiausiais vynais viliojo juos ragauti. Kaip mudvi sutarusios, su drauge rinkomės skirtingus vynus ir ragavome viena iš kitos. Iškart atradome sau kelis favoritus. Visų pirma buvau nustebinta būsimos to vakaro vakarienės žvaigždės – Gintaro Sino vynų – vaisinių, gaivių ir įdomių. Pasirodo ir Lietuvoje žmonės daro įdomų vyną. Tarp jų buvo ir sausų vynų (aviečių, uogų), bet ir saldesnių (juodųjų serbentų). Ypatingas vynas – Apple icewine – obuolių vynas, kuris gaminamas iš prieš tai užšaldytų sulčių. 
O toliau du man patikę vynai – nuotraukose.
Vakarienės stalas buvo padengtas Liepų alėjoje, nuostabiai dekoruotas ir net 55 metrų ilgio, dekoruotas beveik 100 žvakių ir 15 pakabintų sietynų. Fantastiško grožio obuolių ir gėlių dekoracijos per visą stalą stebino viso vakaro metu. Vakarienės patiekalus mano mėgstamiausias šefas Ernestas Viršilas derino su Gintaro Sino vynais.


Vakarienės meniu:


Įsimintiniausi vakaro patiekalai buvo kuprė bei desertas. Niekada nemaniau, kad iš kuprės galima padaryti tokį gėrį, nekalbant jau apie obuolius. Deserto receptą iš šefo išviliojau, bet pasidalinsiu tik tada, kai išbandysiu jį savo virtuvėje. Gaila, kad patiekalų nuotraukų neturiu, nes vakarienė vyko jau sutemus, tad fotografijos būtų nepavykusios be blico, o jo nepasiėmiau. Vienok, seniai beturėjau tokią skanią ir gražią šventę už ką nuoširdžiai dėkoju organizatoriams.

Šiame įraše panaudotos mano ir renginio organizatorių nuotraukos.P.S. žinot, galit mano nuomone ir netikėti, bet Kaune man nėra geresnės vietos eiti pavalgyti nei Monte Pacis. Geriausias komplimentas, jei rekomenduoju paprastiems eiliniams pažįstamiems, kurie įprastai nesilanko restoranuose, o apsilankę Monte Pacyje susižavi, sugrįžta ir atsiveda savo kolegas ar draugus. Viena tokia moteris, išbandžiusi degustacinę vakarienę, po poros savaičių skundėsi, kad po apsilankymo Monte Pacyje jai visur kitur tapo neskanu. Žinau, kad po tokių įspūdžių ji jau organizuoja savo ir kolegų vakarienę būtent tenai. 

Komentarų nėra: