2014 m. rugsėjo 18 d., ketvirtadienis

Nauja Fiskars kolekcija 2014

Po dvejų metų #Fiskars vėl pasikvietė mane į savo naują peilių kolekcijos pristatymą - skani popietė vyko Kulinarijos studijoje. Turėsiu galimybę naujuosius peilius išbandyti savo virtuvėje ir pasakyti, ką aš manau. Iki šiol turėjau keturis Fiskars peilius: du iš gerokai senesnės kolekcijos ir du iš dviejų metų senumo kolekcijos. Labai įdomu bus sužinoti, ar naujoji kolekcija suras savo garbingą vietą mano virtuvėje. Bet čia ateityje - o dabar šiek tiek apie pristatymą ir Fiskars. 

Naujoji kolekcija išleista Fiskars kompanijai švenčiant 365 savo veiklos metus . Kolekciją lydi šūkis "All things, even the simplest, can be made smarter and better". Sutinku visapusiškai - netgi paprastus dalykus galima ir kartais netgi būtina patobulinti. Ne visada, bet kartais tai tikrai būtina. 

Kompanija Fiskars buvo įkurta 1649 metais, kuomet Suomijos amatininkai pradėjo gaminti geležies dirbinius. Dabar Fiskars - viena didžiausių pasaulyje vartotojų produktų namams, sodui ir laukui gamintoja. Fiskars produktai visame pasaulyje žinomi dėl jų funkcionalumo ir pažangaus dizaino, o įmonių grupė gali apsigirti tokiais prekės ženklais kaip "Gerber" ir "Iittala" (kurios indai yra nuostabūs ir aš apie juos karts nuo karto pavaikštau ratais bevarvindama seilę). 

Gaminys, kuris išgarsino Fiskars visame pasaulyje, buvo 1967 m. pradėtos gaminti žirklės oranžinėmis rankenomis. Šiandien Fiskars parduoda savo produkciją daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. 2012 m. Fiskars grynieji pardavimai sudarė 748 mln eurų, o joje dirba apie 4100 darbuotojų. Berods tai reikštų, kad vienas darbuotojas atneša daugiau nei 182 tūkst. eurų metinių pajamų. 

Kaip ir praeitą kartą kolekcijos pristatymas vyko kartu su šefu Deivydu Praspaliausku, kurio vaišes ragavome ir negalėjome atsiragauti. Duona su burokėliu sultimis ir karamelizuotų morkų kremu, lašišų užkandis su agurkėliais, skrebučiai su moliūgais, troškinys su vištiena, och.. Noriu ir vėl visko - ypač dabar, kai vakarais stengiuosi nevalgyti. Ta burokėlių duona... Deivydas sakė ,kad ji gaminama su alumi, alaus salyklu, kefyru, daug įvairiausių sėklų ir virtų burokėlių sultimis. Nerealiai traški plutelė, purus vidus - dieviška! (nebuvo net kada ją nufotografuoti iš to skanumo) 
Ačiū, Deivydai! 

Na ir šiek tiek nuotraukų:


Komentarų nėra: