2014 m. rugsėjo 12 d., penktadienis

Keksas su šviežiomis avietėmis

Neprisiruošiau sutvarkyti kelionės nuotraukų, kaip kad žadėjau. Palieku tai savo sąžinei - nors kam ta sąžinė reikalinga? Šiais laikais tai retenybė ir visai bereikalingas balastas. Gaila, kad vienok jį nešiojuosi. Tiek to, sąžinė sąžinei, yra gyvenime įdomesnių dalykų. 

Kuo gi gyvenau šią savaitę? Ofiso persikraustymu, naujais vaikų mokslo metais, smagiu pavakariu aviečių lauke ir dviem didžiuliais jų kibirais. Iš to gimė šis puikus aviečių keksas. Šiaip jau keksai ir keksiukai yra mano mylimiausia pyragų rūšis. Nors nemaniau, kad su tokiomis sultingomis avietėmis man pavyks jį pagaminti nesusmukusį ir gerai iškepusį. 

Receptas visiškai nekeistas iš interneto platybių. Bet negaliu nepasidalinti, nes tikrai jį dar panaudosiu, o juk man mano blogas yra kaip užrašų knygelė.Keksas su šviežiomis avietėmis

(Receptas: The Telegraph)

300 g miltų
125 g sviesto
225 g cukraus
2 dideli kiaušiniai
115 g natūralaus jogurto
200 g šviežių aviečių + 2 šaukštai miltų
Keli lašai vanilės esencijos
2 šaukšteliai kepimo miltelių

Sviestą išsukame su cukrumi iki baltos purios masės. Po vieną įmušame kiaušinius ir įsukame juos į sviesto ir cukraus mišinį. Po to suberiame miltus su kepimo milteliais, supilame jogurtą ir vanilės esenciją. Išsukame iki kol tešla taps vientisa ir tolygi. 
Keksinę kepimo formą išklojame kepimo popieriumi ar ištepame sviestu. Sukrečiame šiek tiek daugiau nei pusę tešlos. Avietes sumaišome su dviem šaukštais miltų ir sudėliojame jas ant tešlos. Ant aviečių sukrečiame likusią tešlą ir išlyginame paviršių.
Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 min. (iki sauso pagaliuko). 

Aptepimui:
100 g aviečių
3-4 šaukštai uogienių cukraus
Pabarstymui:
keli šaukštai cukraus pudros

Avietes su uogienių cukrumi paverdame apie 5 minutes. Atvėsiname - aptepimas turi sutirštėti vėsdamas. Aptepame keksą iš visų pusių. Ant viršaus barstome cukraus pudrą. 


2 komentarai:

Renata rašė...

aš kartą irgi pabandžiau keksą su avietėmis- vaikai įvertino, sakė - skanu ( jiems dažniausiai sunku įtikti) , nors mano buvo tiesiai iš daržo įbertos....

Živilė rašė...

Mm, kaip užsimaniau kekso! Dabar tereikia aviečių surasti. Dėkui už receptą:)