2017 m. rugpjūčio 10 d., ketvirtadienis

Vienos dienos kelionė į Baltarusiją

Prikalbino mane draugė su vaikais nuvažiuoti į vienos dienos kelionę autobusu į Baltarusiją. Na kol galioja bevizis režimas į Gardiną - berods iki šių metų pabaigos, o ar pratęs, nežinia. Lūkesčių neturėjau, nes Gardine esu buvusi gilioje vaikystėje su tėvais, kai dar ir pas mus buvo sovietinis metas ir pas juos, tad viskas buvo panašu. Pati kelionė susidėjo iš pilies ir jos muziejaus aplankymo, tada bažnyčia, sinagoga, cerkvė ir pabaigoje plaukimas Augustavo kanalais.
Kadangi nuotraukos kalba pačios už save, tai trumpai tik jas papildysiu:

  • kelionė įdomi ir verta nuvažiuoti - kaina nedidelė, per dieną tikrai pavyksta gauti nemažai įspūdžių ir atitrūkti nuo kasdienybės
  • Gardinas paliko sutvarkyto ir gražaus miesto įspūdį. Tiek, kad išorėje, jei tarkim vidun į didelį prekybos centrą - tai jau baisoka. Tiek pasirinkimas, tiek vaizdas. Kažkada pamenu kai tik nepriklausomybė prasidėjo, ir pas mus buvo tokie kromeliai "Merkurijuje". 
  • Gėrėme kavą su tortais (dvi kavos + du gabalai torto - 3€), kavinė datuota prieš kelis šimtmečius, viduje gan įspūdingai atrodo, o vat prašmatnaus torto gabalą gauni vienkartinėje lėkštėje su vienkartine šakute...
  • Muziejai baisūs, senoviški, na kažkas ten kažką iškasė, po stiklu padėjo ir viskas. Visi užrašai tik baltarusiškai, nėra nei angliškai, nei rusiškai. Ir jokių interaktyvių, inovatyvių dalykų.
  • Gatvėse mašinų ir labai senų galima pamatyti, bet tuo pačiu ir labai prabangių. Buvo šeštadienis, daug vestuvių, tai mašinos vestuvėse ohoho kokios. Nauji mersai ir bmwai, net keista prie jų perkamosios galios ir pragyvenimo lygio.
  • Nuotakos vos ne visos tortinėmis suknelėmis su lankais. Vieną vienintelę mačiau su gražia prigludusia suknia, tai ją ir nufotogafavau.4 komentarai:

Lina Vienaragis rašė...

Geras, atrodo 1 diena, bet kiek daug galima pamatyti! Įtariu, kad gavosi intensyvios, bet visgi savotiškos atostogos? Na nes kai labai daug įspūdžių, tai nespėji mąstyti apie nereikalingus dalykus :) Mes šiais metais dar neatostogavome, tačiau jau planuojamės po truputį kelionę, kažką iš šių šiltesnių kraštų: https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones Nes kol kas, atrodo, visai neblogos kainos - įtariu dėl to, kad vasara baigiasi :)) Bet iš tikrųjų tokių trumpų kelionių, kaip jūsiškė, mes vasarą irgi pasidarėm - labai gerai, kai norisi atsipūsti, bet nėra daug laiko :)

bea rašė...

Aha, atitrūkimas tikrai gaunasi puikiai :) Intensyvoka diena, bet smagi. Rekomenduoju!

Lina Vienaragis rašė...

Ar jau planuojate kitą kelionę? :))

bea rašė...

Dar ne :) Viskas prieš akis :)