2014 m. vasario 23 d., sekmadienis

Pietūs su Michael LaiškonisŠiandien restorano "Monte Pacis" (Pažaislis) kvietimu dalyvavau renginyje "La skonis". Pietūs, kurių puošmena buvo trys puikūs desertai, pagaminti Michael'o Laiškonio. Michael Laiškonis – geriausias 2007 m. pasaulio konditeris, 2013 m. pelnęs kulinarijos pasaulyje „Oskarui“ prilygstantį „James Beard Foundation“ apdovanojimą.


„Konditerija man visada atrodė susijusi su nostalgija. Juk kai esame vaikai, saldumynai dažnai naudojami kaip atlygis už tai, kad būname geri“ (M.Laiskonis)Labai smagu, kad galėjau būti šio renginio dalyve - ragavau, mėgavausi, džiaugiausi. Pietus gamino restorano šefas Darius Dabrovolskas, o desertus - Michael Laiškonis. Prie desertų "Monte Pacis" someljė Indra Ramanauskienė priderino desertinius vynus.
Pietų bufeto meniu buvo šaltieji patiekalai: sūdyta lašiša, triušienos žlėgtainis, vištienos kulšelių vyniotiniai, daržovių terinas, Cezario salotos, keptų pomidorų ir mocarelos salotos, salotos su keptomis kriaušėmis ir pelėsiniu sūriu, bei karštieji patiekalai: keptos anties šlaunelės, kepti jautienos žandeliai, rizotas su grybais. Šaltąjį stalą pristatau savo nuotraukose (karštojo, deja, nenufotografavau):


Pietų kulminacija, kurios laukė visi susirinkę svečiai, buvo išties įspūdinga. Apie Michael'o Laiškonio konditerinius pasiekimus esu skaičiusi šiek tiek, mačiau kelis video, tad gyvai išbandyti man buvo nepaprasta patirtis. Kai Michael'o klausia, kokia jo filosofija, jis sako, kad "I just want to make people happy" - turbūt tai geriausia, ką galima atsakyti. Man maistas dažnai yra emocija, nors maistas iš esmės tėra energijos, maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Vienok man tai kartu ir potyris, emocija, o dažnai ir meno kūrinys. Tokie yra ir Michael'o desertai  - mažyčiai meno kūriniai su emociniu užtaisu.

Pirmasis ragautas desertas: plikytos tešlos pyragėliai su lazdynų riešutų kremu. Michael'as pasakojo, kad nuo šiol jam Lietuva asocijuosis su lazdyno riešutais, kuriuos čia jis pirmąkart pamatė kevaluose ir lapuose, tokius, kokie jie iš tiesų būna ant lazdynmedžio. Dievinu lazdyno riešutus, jie visada buvo mano mylimiausi, todėl šie pyragėliai tapo mano visų pietų favoritu. Šis desertas buvo derinamas su: BARTH Auslese Riesling Hallgarten Schönhell 2009 QbA, Rheingau Vokietija. Šis Riesling vynas gamintas iš rankomis skinto ir papildomai rūšiuoto persirpusių uogų derliaus. Persirpusias uogas dalinai vytinęs kilnusis pelėsis  vynui suteikia kvapo ir skonio sudėtingumo bei elegantiško saldumo.
Antrasis desertas buvo ruginės duonos desertas su kremu, šokoladu ir spanguolių želė. Michael sakė, kad jo noras buvo deserte panaudoti duoną, nes duona Lietuvoje labai populiari. Ir jam pavyko - duonelė puikiai derėjo su šokoladu. Šis desertas buvo derinamas su: Domaine des Bernardins Vin Doux Naturel 2007 Muscat de Beaumes de Venise A.C., Prancūzija. Muscat petit grains. Labai sodrus, klampus, ryškaus kvapo ir skonio desertinis vynas (alk. 15 proc.). Manoma, kad šios vyninės desertinis vynas yra seniausias (1847 m.) šios apeliacijos ir šio stiliaus vynas. Itin elegantiška ir ori senyvo amžiaus dama, vadovaujanti vyninei, garantuoja, kad šis vynas po ketvirčio amžiaus taps rudesnis, skystesnis, kvepiantis juoda duona ir riešutais.

Trečiasis desertas, kuriuo, manau, buvo demonstruojama konditerijos ir mokslo sintezė, pieniško šokolado ir žvaigždinių anyžių kremas su mandarinų perlais ir pistacijų samanėle. Šis desertas buvo derinamas su ROC du Gouverner Tuile Vin Doux Naturel Grenat Rivesalties  A.C., Prancūzija. Grenache. Tuile reiškia oksiduotą raudonojo vyno stilių. Toks vynas brandinamas ne statinėse, o dideliuose stikliniuose buteliuose ir laikomi jie ne rūsyje, bet priešingai – lauke, kur karšta ir šviečia saulė. Kvepia džiovintomis slyvomis, vyšnių kompotu, prieskoniais. Itin svarus ir klampus, „šokoladiškas“, tamsios rubino spalvos. Galima bandyti derinti ne tik prie šokoladinių desertų, bet pavyzdžiui prie rūkytos mėsytės. 
Ir dar keletas renginio akimirkų:Ir aš turėjau garbės nusifotografuoti kartu.

5 komentarai:

Dalia, Septyni virtieniai rašė...

Kaip gražiai krenta šviesa į salę, o ta nuotrauka su porele, mergaitė su rausvu šaliku, tai išvis nuostabi. Aš tokio Laiškonio nė girdėjusi nebuvau...

bea rašė...

Na štai, dabar jau būsi išgirdusi, Dalyt :)
Dėkui už pagiras, tikrai buvo nuostabi saulėta diena, besiveržianti pro kiekvieną plyšį kartu paskanauti desertų.

Fashion Lover rašė...

Beautiful place! And the food looks delicious!

XOXO!

Lapė rašė...

Gražios foto, Beata.

Lapė rašė...

Geros foto, Beata.