2011 m. lapkričio 18 d., penktadienis

Sluoksniuotas obuolių-pudingo pyragasTaigi spėju sudalyvauti akcijoje "Obuolių pyragas prieš smurtą" su šiuo pyragu. Jo receptas pas mane užklydo iš lenkiškų žurnalų prieš daug metų. Pastaruoju metu buvau jį primiršusi ir šita akcija man jį priminė. Pyragas iš tiesų labai gaivus, ne per saldus ir tikrai patinka visiems: ir suaugusiems, ir vaikams. Mano dukra vakar suvalgė 3 gabalėlius.Sluoksniuotas obuolių-pudingo pyragas

1 kg obuolių
100 g sviesto ar margarino
4 kiaušiniai
1,5 stiklinės cukraus
1 stiklinė miltų
1 stiklinė bulvių krakmolo
2 šaukšteliai kepimo miltelių
2 pakeliai vanilinio pudingo
1 litras pieno


1. Tešla
Margariną ar sviestą ištrinti su stikline cukraus ir tryniais iki vienalytės purios masės. Toliau trinant po truputį dėti miltus išmaišytus su krakmolu ir kepimo milteliais. Tada atsargiai įmaišyti išplaktus iki standumo baltymus.

2. Pudingas
Išvirti pudingą iš abiejų pakelių su litru pieno ir puse stiklinės cukraus.

3. Obuoliai
Obuolius nulupti ir sutarkuoti su burokine tarka. Jei obuoliai labai rūgštūs, rekomenduoju įdėti papildomai kelis šaukštus cukrus į juos. Be to, galima paskaninti cinamonu.

4. Kepimas
Kepimo formą iškloti kepimo popieriumi. Dėti ¾ tešlos, ant jos obuolius, karštą pudingą ir likusią tešlą. Kepti apie 50 min. 180C laipsnių orkaitėje. Iškepus pabarstyti cukraus pudra.

Komentarų nėra: