2009 m. rugsėjo 29 d., antradienis
Varškės apkepas
Varškės apkepas
800 g varškės
100 g margarino kepiniams
5 kiaušiniai
1 ir ¼ stiklinės cukraus
½ stiklinės pieno
½ stiklinės miltų
1 šaukštas krakmolo
1 a. š. kepimo miltelių
Kiaušinius gerai išplakame su cukrumi. Varškę pertriname, sudedame į kiaušinių masę. Aš, tiesą sakant, su vienu kombaino antgaliu išplakiau kiaušinius, tada pakeičiau plakimo antgalį į peilį ir ten pat pertryniau varškę. Sudedame likusius ingredientus ir supilame paruoštą tešlą į riebalais išteptą ar kepimo popieriumi išklotą formą. Kepame 180 laipsnių apie 50 min-1 val. Valgome gardutėlį, purutėlį, minkštutėlį varškės apkepuką.
Ruda rudeninė sagė su karneoliu
Šįvakar pabaigiau rudąją sagę su karneoliu ir ja rytoj pasipuošiu seminarui prie rudo kostiumėlio. Turėtų gražiai derėti. Šioji, beje, labai maloniai darėsi. Dabar ruošiuos evoliucionuoti į kabošonų apnėrimą karoliukais.
2009 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis
Moliūgų apkepas
Labai labai skanus moliūgų apkepėlis man gavosi šiandien. Atsiprašau už baisią foto, deja sode neturėjau fotiko, o namie jau buvo sutemę ir skubėjau. Tiesa, apkepui pliusų pridėjo tai, kad jis keptas krosnyje, bet orkaitėje irgi bus skanu.
Reikės:
Moliūgo
1 svogūno
1 morkos
3 kaušinių
1/4 stiklinės pieno
2 šaukštų maltų džiuvėsėlių
50 fermentinio sūrio
krapų, druskos, pipirų, prieskonių
Gabalą moliūgo nusilupam ir metam į puodą su vandeniu apvirimui. Kol moliūgas suminkštės (apie 10 min nuo užvirimo), pasikepinam smulkiai supjaustytą svogūną su tarkuota morkyte. Aš dar dėjau nubrauktą arbatinį šaukštelį indiškų prieskonių, bet puikiai tiktų ir karis. Išsiplakam kiaušinius su pienu, įberiam ten džiuvėsėlius, druskos, pipirų, krapų jei turim, įtarkuojam fermentinio sūrį, sudedam svogūnus, morkas ir moliūgą, sutrintą šakute. Gerai viską išmaišom, dedam į riebalais išteptą formą ir kepam. Temperatūra apie 180-200 laipsnių, laikas iš akies...
Galima valgyti patį iš savęs arba kaip garnyrą. Net dabar seilės teka prisiminus... Reikės ryt pietums pasišildyt.
2009 m. rugsėjo 25 d., penktadienis
Frenkas
Man pastoviai būna tokie muzikiniai laikotarpiai, per kuriuos užsikabinu ir ilgokai neatsikabinu nuo kokio nors atlikėjo, ar kaip minimum dainos. Buvo noros džouns laikotarpis, buvo gregorians, buvo stingas ir t.t., žinoma, jie visi vis dar su manimi, bet labiau už juos šiuo metu karaliauja frenkas. FRENKAS... ei, nuostabi daina:
2009 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis
Rudenėlio šventė darželyje: žuvis plėšrūnė
Rytoj dukros darželyje rudenėlio šventė, tad šiandien teko pasidarbuoti. Neskaitant to fakto, kad visą vakarą šlifavau seną stalelį ir po to nebejaučiau savo pirštų, t.y. jie buvo, bet nuo vibracijos tapo kaip svetimi, teko pasidarbuoti su skalpeliu ir padaryti ką nors. Taigi, nusiroviau cukiniją, į jos užpakalį, atsiprašant, sukišome popierinę vėduoklę, gilių kepurėlės tapo akimis, nugara buvo išskaptuota kaip žvynai, įpjovose įstatyti popieriniai pelekai, o nasrai papuošti vielute. Voila!
2009 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis
Obuoliniai apverstukai
Šiandien vakarienei buvo obuoliniai apverstukai-kulverstūkai. Labai paprasta, labai miela ir labai skanu!
Taigi, 4 vnt. apverstukų reikia:
1-2 obuolių, kuriuos reikia nulupti, išimti sėklalizdžius ir supjaustyti maždaug 1 cm kubeliais,
2 šaukštų cukraus,
¼ šaukštelio cinamono
Obuolius su cukrumi ir cinamonu paverdam, kol jie suminkštės. Tuo metu gaminame tešlą:
1 kiaušinį išplakame su pora šaukštų cukraus ir žiupsneliu druskos (plakiau kombainu, kol pabalo),
įmaišome ½ stiklinės miltų,
po to įmaišome ½ stiklinės pieno,
4 keksiukų kepimo skardelės skylutes ištepame sviestu, padaliname obuolius į jas, tada užpilame tešla iki viršaus. Anot recepto kepame 10 min 215 laipsnių karštume, po to dar 20 min 180 laipsnių. Aš kepiau viso apie 20 min maždaug 200 laipsnių orkaitėje. Išverčiam aukštyn kojomis ir valgom, kol karšta!
Labai skaniai karamelizavosi tie obuoliukai apačioje, o tešla, anot mano vaikų, visai kaip pudingas.
2009 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis
Tinginys tinginėlis
Mano mama daro labai skanų tinginį. Padariau ir aš pagal jos receptą, tik pridėjau dar visokiausių gėrybių į jį.
Bazinis receptas būtų toks:
200 g 82 proc. riebumo sviesto
3 pakeliai sausainių Selga, visi skirtingų skonių: 1 šokoladinis, 1 kondensuoto pieno skonio, 1 apelsinų skonio (čia aš šįkart tokius naudojau, jūs galite rinktis savo mėgstamus)
1 indelis kondensuoto saldinto pieno
džiovintos slyvos
sausainius sulaužome pirštais, į juos sudedam nuplautas ir supjaustytas džiovintas slyvas. Jei jos kietos, galima jas užplikyti verdančiu vandeniu ir pamirkyti. Puode ištirpiname sviestą, tada supilame kondensuotą pieną. Maišome iki vienalytės masės. Supilame viską į sausainius, gerai išmaišome, sudedam į formą, išklotą kepimo popieriumi, užklojame dar gabalėliu kepimo popieriaus ir gerai apspaudžiame. Dedame į šaldytuvą, kad sustingtų.
Mano pagerintame tinginyje atsirado dar: džiovintų abrikosų, lazdyno riešutų, graikiškų riešutų ir 100 g pieniško šokolado (kurį ištirpinau sviesto ir kondensuoto pieno mišinyje). Visi savaitgalio ragautojai labai jį gyrė.
2009 m. rugsėjo 16 d., trečiadienis
Spalvoti šilti sagučiai
Štai kas manęs šiandien laukė po darbelio. Bukčiom Kristina apdovanojo mane staigmena, kurios visai nesitikėjau. Jau buvau ir pamiršus, kad kažką kažkur rašiau, o štai prašom! Nuostabiai šilta dovanėlė, kurią mažoji puošeiva irgi nužiūrėjo. Net nežinia, ar aš gausiu ja pasidžiaugti... Bet spalvos būtent tos, apie kurias rašiau ir kurios dabar mano mėgstamos... Be to, giliai įtariu, kad raštelis yra ant rankų darbo popieriaus. Ačiū, Kristina!
2009 m. rugsėjo 14 d., pirmadienis
Mano pirma frivolite gėlytė
Senų seniausiai namuose turėjome tokią servetėlę, iš tiesų labai gražią servetėlę (ją padarė mano promočiutė), kurios niekaip negalėjau perprasti. Atrodė lyg kabliuku daryta, bet buvo akivaizdu, kad tai tik panašumas. Ir kai vieną dieną pamačiau frivolite'as, iškart supratau, kad tai būtent tai! Aišku iškart užsimaniau išmokti. Taigi, pirma nusipirkau šeivutę ir pabandžiau. Judesį įsikirtau, bet nelabai užkabino. Tada sutikau vieną auksarankę, kuri mane pamokė, kad frivolite'as galima daryti ir specialiomis adatomis. Taigi, vargais negalais gavau adatų, kurių pasirodo Lietuvoje nėra, ir štai! Mano pirmoji auksarankės-mokytojos užduotis - gėlytė - padaryta. Aišku, kad iki tobulumo dar oj kaip toli, bet kaip pirma, ji man labai miela. Manau ji atsidurs ant mano dukrelės bliuzelės ar kokio kito rūbelio.
2009 m. rugsėjo 13 d., sekmadienis
Grybų paradas ir bulvių plokštainis
Šeštadienį ir sekmadienį buvome miške. Prisižiūrėjau nuostabių musmirių. Jos tokios puošnios, spalvingos ir gundančios...
Radom 13 vnt. baravykų ir nuostabią kukurdvelkių pievelę. Baravykai jau beveik sudžiovinti, bus kalėdoms pyragėliai su džiovintų baravykų įdaru. Apie juos rašysiu per kalėdas, dabar tik užsimenu, bet man tai pats pačiausias kalėdų patiekalas. Pyragėliai būna dviejų rūšių: auselės iš koldūninės tešlos ir spurgytės iš mielinės tešlos.
O grįžę iš miško, pečiuje, kūrenamame malkomis, kepėm bulvių plokštainį. Nėra ką ir lyginti su tokiu pačiu patiekalu iš paprastos orkaitės.
Jau seniai nebedarau plokštainio plikomo pienu, darau tik vienu labai pasiteisinusiu būdu: į bulvių tarkį (kartais maišyta su su cukinijos tarkiu 1 prie 2, t.y. bulvių dvi dalys, cukinijos viena), įmaišau porą-trejetą kiaušinių ir stiklinę grietinės! Be abejo, dar druska ir pipirai, bet grietinėje ir yra paslaptis, tai ji padaro kugelį purutėliu ir minkštutėliu. Dar prieš pašaunant ant viršaus dedu keletą gabalėlių sviestelio ir kepu. Jokių kiaulės kojų ar vištienų kugelyje netoleruoju, man jis turi būti bemėsis.
2009 m. rugsėjo 11 d., penktadienis
Obuolių pyragas trapioje tešloje
Buvau įdėjusi šį receptą supermamų forume, bet šiandien pati ieškojau, nes seniai bedariau, tai pavargau, kol radau. Kadangi savo blogą naudoju kaip savo receptų užrašų knygelę, tai jis atsidurs ir čia. Dieviškas pyragas, tik užima šiek tiek daugiau laiko, nei įprastai, mat obuolių jam reikia tikrai nemažai, be to, tešlą reikia kočioti. Tačiau rezultatas vertas darbo! Galima būtų netgi pasakyti, karališkas obuolių pyragas trapioje tešloje...
500 g miltų
300 g margarino
4-5 š. šalto vandens
(čia proporcijos didelei formai, jei mažesnė imam 400/240/4)
obuoliai (nulupti ir susmulkinti)
50 g sviesto
1-2 stiklinės cukraus (priklausomai nuo obuolių rūgštumo)
1 šaukštelis cinamono
1 šaukštas bulvių krakmolo
miltus su margarinu trupinam, kol pasidaro trupiniai (aš darau kombaine), tada pilam vandenį ir suformuojam tešlą. Galima ją pašaldyti, kol pasidarysim obuolius.
Obuolius, nuluptus ir smulkiai supjaustytus metam į puodą su 50 g sviesto. Užpilam cukrum ir paverdam. Jei išsiskirs daug skysčio, dedam šaukštą-du krakmolo ir pakaitinam, kol sutirštės. Paskaninam cinamonu.
Pusę tešlos iškočiojam ir išpjaunam pyrago viršų pagal kepimo formą. Likusią dalį tešlos iškočiojam ir išklojam ja riebalais išteptą (arba išklotą kepimo popieriumi) formą, padarom kraščiukus.
Pilam obuolius, ant jų dedam tešlos viršų, kurį po to subadom šakute. Kepam apie 50 min-1 val 180-200 C. Valgom atvėsusį ar karštą su ledais.
2009 m. rugsėjo 6 d., sekmadienis
Įdaryti pomidorai (dublis II) ir naminis pesto
Pomidorų priaugo pas mus visai nemenkai. Tad iškepiau juos darkart. Kadangi recepto iš esmės nėra, tik idėja, tai trumpai apžvelgsiu gamybą. Naudojau svogūną, morką, cukiniją, kuriuos susmulkintus ir sutarkuotus (morką smulkiai, cukiniją stambiau) apkepiau. Įmaičiau tris rutuliukus mocarelos, susmulkintos kubeliais ir įdariau išilgai perpus perpjautus pomidorus. Ant viršaus užbarsčiau tarkuoto džiugo. Kepiau 200 laipsnių orkaitėje, kol pomidorai suminkštėjo. Labai skanu!
Dar dariau naminį pesto. Kadangi šiandien nuėmiau bazilikus žiemai, tai pribyrėjo palaidų lapelių. Juos sunaudojau bazilikų padažui - pesto. Trys saujeles lapelių ir vieną nedidelę česnako skiltelę smulkiai sukapoti, sudėti į kombainą. Įberti druskos ir sutrinti. Tada įdėti saujelę lengvai pakepintų kedro riešutų, dar sutrinti. Išdėti į indelį ir įberti saują tarkuoto kietojo sūrio (naudojau parmidžianą) per du kartus ir išmaišyti. Tada įpilti tyro alyvuogių aliejaus (kad masė taptų vientisesnė ir labiau panaši į padažą). Dar paskaninti druska ir pipirais.
2009 m. rugsėjo 3 d., ketvirtadienis
Slyvų pyragas su traškiu paviršėliu
Och puiki buvo vakarienė. MB pasakė, kad būtų gerai įmaišius kepinto faršo, bet aš džiaugiuosi, kad nė vienas gyvūnas nemirė dėl mano vakarienės. Nė vienas! Ir per visą dieną rodos nevalgiau nieko, ką būtų reikėję žudyti. Desertui po vakarienės kepiau pyragą, tačiau tie trys kiaušiniai mano nuomone, tai tik vargšų būsimų vištyčių išgelbėjimas nuo kankinamo tupėjimo narve ir ėdimo kombikormus. Deja, vakarienės foto nebus, nes ji dingo anksčiau, nei aš, kamuojama bado, prisiminiau fotiką, tačiau pyragui jau buvau soti.
Žodžiu, valgėm spagečius su naminiu pomidorų padažu ir tarkuotu parmezanu. Naminį pomidorų padažą dariau taip: pakepinau svogūną su smulkiai tarkuota morka, ant jos subėriau kokius 4 susmulkintus pomidorus, kuriuos prieš tai nuplikiau karštu vandeniu ir nulupau. Troškinau, kol pavirto tyre, tada ją paskaninau prieskoniais, druska, pipirais ir šviežiomis žolelėmis – bazilikais ir raudonėliais. Mano galva, buvo labai skanu.
Desertui buvo slyvų pyragas su traškiu paviršėliu bei ledais. Man labai patinka traškūs paviršėliai. Deja, migdolų kaip tik neturėjau. Bet skanu buvo ir taip.
Pyrago receptą radau čia: http://niamniammm.blogspot.com/2009/08/naminis-slyvu-pyragas-su-traskiais.html
Tešlai:
270 gr. kvietinių miltų;
175 gr. sviesto;
175 gr. cukraus;
3 kiaušinių;
1 a. šaukštelio kepimo miltelių;
žiupsnelio druskos;
1 kg. prinokusių slyvų
Traškiam paviršėliui:
50 gr. cukraus;
50 gr. sviesto;
85 gr. kvietinių miltų;
50 gr. skaldytų migdolų;
1 a. šaukštelio cinamono
Procesas:
Trupiniams skirtus produktus (išskyrus migdolus) maišykite tol, kol gausis trupinių masė, suberkite migdolus, dar kartą išmaišykite ir atidėkite į šoną. Slyvas perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus. Įkaitinkite orkaitę iki 180-200 C laipsnių.
Tešlai skirtą sviestą sutrinkite su cukrumi iki vientisos masės, įmuškite ir įmaišykite kiaušinius. Sudėkite miltus, druską ir kepimo miltelius ir suminkykite vientisą tešlą (šiek tiek limpančią prie rankų).
Kepimo formą (maždaug 28 cm skersmens) išklokite kepimo popieriumi, sudėkite tešlą, ant jos slyvas (aš dėjau šonu, kad daugiau susidėtų), viršų tolygiai pabarstykite trupiniais ir dėkite į įkaitusią orkaitę. Po 45 min. patikrinkite, ar pyragas iškepęs, įsmeigiant medinį pagaliuką, jei pagaliukas sausas – pyragas iškepęs.
Patiekti galite tiek šiltą (ypač skanu su vaniliniu plombyru), tiek šaltą.